Charizard Pokémon karty: Investiční průvodce pro rok 2024

Pokud jste fanouškem Pokémonů a zvažujete investici do sběratelských karet, Charizard je Pokémon, kterého byste určitě měli znát. Tento článek vám přináší podrobný průvodce sedmi kartami, které by mohly být skvělou příležitostí pro rok 2024. Pamatujte, že informace prezentované zde jsou založeny na osobním názoru a nejedná se o finanční poradenství. 1. Charizard EX (XY […]

Obsah článku

Pokud jste fanouškem Pokémonů a zvažujete investici do sběratelských karet, Charizard je Pokémon, kterého byste určitě měli znát. Tento článek vám přináší podrobný průvodce sedmi kartami, které by mohly být skvělou příležitostí pro rok 2024. Pamatujte, že informace prezentované zde jsou založeny na osobním názoru a nejedná se o finanční poradenství.

1. Charizard EX (XY promo XY121)

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-4.png.

Cena: 675 CZK. Tato promo karta pochází z Charizard EX Red and Blue Collection z roku 2016 a na ilustraci se pyšní postavami Magmara a Flareona. Je to skvělý obchod za 30 dolarů, s PSA 10 verzemi dosahujícími ceny kolem 500 dolarů.

2. Delta Species Charizard

Cena: 2475 CZK. Jde o unikátní kartu z roku 2006, kterou ilustroval Kuki Saito. S cenou 110 dolarů a exponenciálním nárůstem hodnoty PSA 10 verzí z 300 dolarů v roce 2019 na 3 000 dolarů, je to jedna z oblíbených karet autora.

3. Charizard z Legendary Treasures

Cena: 270 CZK. Tato karta z roku 2013 vyniká realistickým designem a je součástí sady Legendary Treasures. PSA 10 verze se prodává kolem 700 dolarů.

4. Charizard EX z edice 151

Cena: 2475 CZK. Po půl roce od vydání klesla cena této moderní karty na 110 dolarů, což je srovnatelné s Delta Species Charizardem, ale s moderním nádechem.

5. Radiant Charizardi (Pokémon Go a Crown Zenith)

Cena: 225 CZK za kartu. Obě karty lze zakoupit za méně než 10 dolarů a jsou známé vysokou kvalitou a leskem, zejména v japonské verzi.

6. Charizard – Celebrations Classic

Cena: 1687 CZK. Jedná se o reprint ikonické karty z Classic Collection, která je nyní k dispozici za 75 dolarů. PSA 10 verze se prodává za méně než 200 dolarů.

7. Base Set Charizard

Cena: Variabilní. Tato karta je považována za „blue chip“ mezi Pokémon kartami, což znamená spolehlivou a stabilní investici. Mít Base Set Charizarda ve sbírce je prestižní a je to likvidní aktivum, které se snadno prodává.

Závěr

Charizard karty jsou nejen ikonické a oblíbené mezi fanoušky Pokémonů, ale také představují zajímavou investiční příležitost. S širokou škálou od promo karet po speciální edice je důležité dělat informovaná rozhodnutí a sledovat trh. Ačkoli se hodnota karet může v průběhu času lišit, Charizard zůstává jedním z nejspolehlivějších jmen ve světě sběratelských karet Pokémonů.

Ceny jsou k datu 2. 3. 2024. Zdroj pokedata.io.