Disney Lorcana: Přehled trhu na přelomu 2023/24 a reprint first chapter

Úvod V posledních měsících se karetní hra Disney Lorcana od Ravensburger stala fenoménem, přičemž její popularita výrazně převýšila dostupnost. Tento článek zkoumá nedávné výkyvy trhu s těmito kartami a plány společnosti na zlepšení situace prostřednictvím reprintů. Vlna spekulací a reakce trhu Disney Lorcana zažila nebývalý zájem, který vyústil ve zvýšené ceny a nedostatek produktů na […]

Obsah článku

Úvod

V posledních měsících se karetní hra Disney Lorcana od Ravensburger stala fenoménem, přičemž její popularita výrazně převýšila dostupnost. Tento článek zkoumá nedávné výkyvy trhu s těmito kartami a plány společnosti na zlepšení situace prostřednictvím reprintů.

Vlna spekulací a reakce trhu

Disney Lorcana zažila nebývalý zájem, který vyústil ve zvýšené ceny a nedostatek produktů na trhu. Rudy z kanálu Alpha Investments přinesl světlo na tuto situaci, když poukázal na dramatický pokles cen booster boxů z původních 400 dolarů na přibližně 150 dolarů. Tento pokles byl předvídán vzhledem k záměru Ravensburgeru neustále dotiskovat hru, aby byla dostupná a cenově dostupná pro širokou veřejnost.

Ravensburgerův závazek k dostupnosti

Koncem roku 2023 Ravensburger reagoval na trhovou situaci oznámením plánů na reprint prvního setu hry, „The First Chapter“, který má být k dispozici již v prvním čtvrtletí roku 2024​. Tento krok má za cíl zmírnit nedostatek na trhu a zároveň udržet ceny na rozumné úrovni.

To je aktuální situace. Mohli jsme vidět cenu 3 000 Kč za booster box na najada.cz (při nákupu nad tuším 5 000 Kč šlo získat ještě několik boosterů jako bonus). Aktuálně už je cena na Najádě 4 299 Kč za BB.

Investýř

Strategické plánování a budoucí rozšíření

Kromě reprintu prvního setu plánuje Ravensburger také uvedení nového rozšíření „Rise of the Floodborn“, které by mělo přijít spolu s reprintem. Tato strategie naznačuje závazek společnosti udržet hru živou a zajímavou pro hráče, zatímco současně zajišťuje, že noví hráči mají snadný přístup k začátku sbírání a hraní.

Set Rise of the Floodborn už je venku za dobré ceny od 2 749 Kč. Jestli set půjde ještě dolů nikdo neví.

Investýř

Názor Rudyho z Alpha Investments

Názor Rudyho z Alpha Investmensts 8. 12. 2023

Toto video od Rudyho z kanálu Alpha Investments se zabývá nedávným poklesem ceny booster boxů Disney Lorcana, které v minulosti dosáhly vysokých cen okolo 400 dolarů, ale nyní klesly až na přibližně 150 dolarů. Rudy zdůrazňuje, že tento pokles ceny neznamená kolaps hry Disney Lorcana. Společnost, která hru vytvořila, od začátku uvedla, že bude hru neustále dotiskovat, dokud se ceny nevrátí na rozumnou úroveň, což je přesně to, co se děje. Rudy kritizuje ty, kteří spekulovali na vysoké ceně a nyní ztrácejí peníze, protože ignorovali varování společnosti.

Podle Rudyho Disney Lorcana nadále dobře funguje a pokles ceny booster boxů je přirozeným výsledkem rozhodnutí společnosti udržet hru dostupnou a cenově dostupnou pro hráče. Společnost stála za svým slovem a pokračovala v dotisku, aby zajistila, že hra bude spravedlivá a dostupná pro všechny.

Rudy také zmiňuje, že pokud Disney Lorcana udrží úspěch a popularitu v průběhu několika let, je možné, že ceny začnou znovu stoupat. Závěrem vyzývá k opatrnosti při investování do hry a chválí společnost za její transparentnost a snahu udržet hru dostupnou pro širokou veřejnost.

Závěr a doporučení

I přes počáteční trhové výkyvy a spekulace ukazuje závazek Ravensburgeru k reprintu a rozšíření hry Disney Lorcana na pevné odhodlání podporovat komunitu hráčů a sběratelů. Pro ty, kteří se zajímají o hru, doporučuji sledovat oficiální oznámení od Ravensburgeru a připravit se na nadcházející dostupnost produktů.

Officiální Twitter / X firmy Ravensburger (North America)

Pokud jste fanouškem Disney Lorcana nebo zvažujete vstup do hry, nyní je skvělý čas začít sledovat vývoj a plánovat vaše budoucí sbírání. S pevným plánem na zvýšení dostupnosti a nadcházejícími novinkami se Disney Lorcana jeví jako slibná příležitost pro hráče a sběratele na všech úrovních zájmu. Pro další informace a aktualizace sledujte Twitter Ravensburgeru​​, kde najdete nejnovější novinky a plány týkající se Disney Lorcana.